MikołajkiKiedy jechać?

Kiedy pojechać?

Okres letni to prawdziwy raj dla turystów, zafascynowanych na przykład żeglarstwem. W tym czasie przez Mikołajki przebija się najwięcej ludzi. Nie oznacza to jednak, że inne pory roku nie są odpowiednie do zwiedzania tego miejsca. Każda pora niesie za sobą inne widoki i uroki. Latem możecie opalać się na łódkach, pobliskich plażach, kosztować świeżych ryb z miejscowych jezior, pieczonych na wielkich grillach, czy grać w siatkówkę na miejskich plażach. Pozwala na to pogoda, która w tym okresie waha się średnio pomiędzy 21 a 22oC. Jeżeli jesteście fanami imprez w plenerze, z pewnością zainteresują Was Dni Mikołajek, które odbywają się od 8 do 10 lipca i z roku na rok mają bogatszy repertuar. Później organizowany jest Festiwal Rybny, który zaspokoi niejednego wędkarza. Pod koniec lipca Mikołajki zamieniają się w prawdziwe królestwo muzyki szantowej, za sprawą Festiwalu, który odbywa się tu każdego roku.

Jesień pokaże Wam paletę różnych barw. Pięknie złocące się liście, nadadzą temu miejscu charakteru i sprawią, że przechadzając się po licznych mostkach poczujecie romantyczny nastrój, który 8 października zostaje ukazany na obrazach uczestników Festiwalu Malarskiego.

Zima nada czerwony kolor Waszym nosom, ponieważ chłód jaki bije od jezior jest tak mocny, że w tym czasie musicie koniecznie pamiętać o ciepłych ubraniach.

Wiosną znowu ujrzycie jak wszystko budzi się do życia i pewnie doda Wam to energii po wyczerpującej zimie. Należy pamiętać też i o tym, że miasto znane jest z licznych opadów nawet w najsuchszych miesiącach w roku. Jak widzicie, co pora to i różne przygody, i to tylko od Was zależy, kiedy zechcecie wybrać się do tego miejsca.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Mikołajkach:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film ,,Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz"? ,,Ja to proszę Pana mam bardzo dobre połączenie. Wstaje rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaje i wychodzę." Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział  ,,Dojazd".

 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.comProsimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na Fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-10 10:04:37
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy