MikołajkiTransport

Komunikacja publiczna

W mieście jest bardzo rozwinięta komunikacja miejska, dzięki której nie będziecie musieli tylko i wyłącznie podróżować pieszo. Na stronie MZK Mikołajki, znajdziecie wszystkie rozkłady jazdy i nazwy przystanków, więc na pewno się nie zgubicie. Bilet jednorazowy ulgowy kosztuje 1,35 zł, a normalny 2,70 zł. Będziecie je mogli nabyć w biletomatach lub bezpośrednio u kierowcy. Nie zapomnijcie ich skasować! Kontrolerzy tylko czyhają na takich zapominalskich

Rower

Jazda rowerem to idealna forma relaksu i sportu, a miasto Mikołajki tylko zachęca do skorzystania z tej formy, spędzenia wolnego czasu. Jest tu mnóstwo szlaków rowerowych lub pieszych, dlatego wybierając się na Mazury nie zapomnijcie o rowerach.

 

Mikołajki - Ryn

 

Trasa biegnie po pagórkowatym terenie wzdłuż zachodnich- wysokich i bezleśnych brzegów jezior Tałty i Ryńskiego. Szlak zaczyna się na przedmieściach Mikołajek, a dalej prowadzi obok hotelu Gołębiewski przez pola i łąki. Cała trasa to 23 km w jedną stronę, więc koniecznie zabierzcie ze sobą prowiant i wodę. Dalej droga wiedzie przez Stare Sady – niewielką wioskę na wysokiej skarpie, z przystanią żeglarską. Za wioską droga prowadzi już w dół tuż obok jeziora Kuchenka, przekracza rzeczkę Jorka i wspina się do miejscowości Jory. Szlak ciągnie się pośród łąk, to oddalając się od brzegów, to znów przybliżając. Po przekroczeniu mostu nad rzeką, łączącą jezioro Notyst z Tałtami dojeżdża się do wioski Notyst Wielki, gdzie już zaczyna się Jezioro Ryńskie. Stamtąd jest zaledwie tylko kilka kilometrów, do głównej drogi prowadzącej do Ryna.

 

Mikołajki - Ruciane

 

 Trasa licząca 20,5 km prowadzi wzdłuż zachodnich brzegów Jeziora Mikołajskiego, a następnie w pobliżu Bełdan, które uważane jest za jedno z najładniejszych mazurskich jezior. Z przedmieści Mikołajek jedzie się pod górę ulicą Leśną i dalej kierując się lasem, koło osady Kulinowo i leśniczówki Śniardwy. Następnie dojeżdża się do miejsca przeprawy promowej przez Bełdany. Szlak dalej biegnie lasami, zahaczając o letnisko Iznota, następnie przez Kamień i Wygryny do Guzianki. Z tego miejsca widać już asfaltową drogę, która prowadzi prosto do Rucianego-Nidy.

 


Nieważne czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc już na miejscu. W rozdziałe ,,Gdzie spać", znajdziecie więcej niż co nie co na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam, dokąd podróżujecie. Dajcie sobie chwilkę, abyście nie byli nie miło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt. 

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.comProsimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na Fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-10 10:04:37
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy