Sewilla

SewillaTransport

Komunikacja publiczna

Wygodnym i dobrze zorganizowanym środkiem transportu w Sewilli jest sieć autobusów. Bilet pojedynczy kosztuje 1,40 euro i raz wsiadając do odpowiedniego pojazdu możemy jeździć nim do znudzenia, dopóki nie zrobimy przesiadki. Istnieją również taryfy obejmujące cały dzień (5 euro) lub 3 dni (10 euro).

W mieście istnieje również jedna linia metra, łącząca centrum z częścią metropolitarną. Bilet jednorazowy wynosi 1,30 euro, a całodzienny 4,50 euro.

Taksówki

Taksówek używajmy jedynie w ostatecznej potrzebie, gdyż w całej Hiszpanii jest to najdroższy środek transportu.

Rower

Sewilla jest też idealna dla rowerzystów, ze względu na płaskie ukształtowanie ulic. W punktach wypożyczalni rowerów SEVIci możemy zapisać się, a następnie wynająć pojazd. Za cały tydzień zapłacimy 5 euro.

 


 Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam, dokąd podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.