Trójmiasto

TrójmiastoDojazd

Loty

Podróże samolotem na terenie Polski nie należą do najbardziej opłacalnych. Oczywiście zaoszczędzicie sporo czasu, jeśli mieszkacie np. na południu kraju, jednak ceny biletów mogą zniechęcić wiele osób. Warto wypatrywać różnych promocji, ponieważ w Trójmieście, a konkretniej w Gdańsku jest lotnisko z łatwym dostępem do centrum. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy znajduje się 10 km od Gdańska i Sopotu oraz 23 km od Gdyni. Jest wiele linii autobusowych oraz tras Pomorskiej Kolei Metropolitarnej, którymi bez problemu można dojechać do ww. miast.

Pociąg

Oprócz podróży własnym samochodem, to chyba najczęściej wybierana przez turystów forma transportu. Kupimy bilet i przez kilka kolejnych godzin nic nas nie obchodzi J. Trójmiasto jest dość popularnym kierunkiem, dlatego też połączeń kolejowych jest sporo. Coraz więcej osób decyduje się na pociąg Pendolino, ponieważ czas podróży jest zdecydowanie krótszy, a ceny biletów (kupione z wyprzedzeniem) nie są aż takie wysokie. Rozkład jazdy pociągów oraz ceny można sprawdzić na stronie: http://rozklad-pkp.pl.

Samochód

Do Trójmiasta najszybciej dojedziecie autostradą A1 (częściowo płatna) lub drogą krajową numer 6 – jeśli jedziecie z południowego zachodu, od strony Niemiec. Nie jest do jednak najszybsza ani najwygodniejsza forma podróży. Z racji ogromnej popularności nadmorskich miejscowości, możecie na wiele godzin utknąć w korkach – w zasadzie tuż przy samym Trójmieście. Zwłaszcza jeśli to typowy okres urlopowy; czerwiec-wrzesień.

 


 Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-18 12:05:24
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy