Trójmiasto

TrójmiastoTransport

Komunikacja publiczna

Komunikacja miejska w Trójmieście jest naprawdę dobrze rozbudowana; są autobusy, pociągi Państwowe, Pomorska Kolej Metropolitalna i Szybka Kolej Miejska. Mimo, że miasta najlepiej zwiedza się pieszo, nie wszędzie da się przejść.

PKM i SKM gwarantują doskonałe i częste (!) połączenia w Trójmieście. Nawet jeśli zachce Wam się jechać gdzieś o 4 nad ranem. (W nocy co pół godziny, w dzień w zasadzie co kilka minut). Z Gdańska do Gdyni jedzie się około 30 min, a bilet bez zniżek kosztuje 6 zł. Dlatego też nie widzimy sensu szukania taxi czy PKSów. Stracicie jedynie czas i pieniądze. Rozkład, cennik oraz wszystkie potrzebne informacje znajdziecie tutaj: http://goo.gl/wfJv6O.

Rower

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, rower to dość popularny środek transportu w Trójmieście, w ogóle w nadmorskich miejscowościach. To chyba najprzystępniejsza forma poruszania się po mieście, bo można dojechać nim wszędzie, nawet w jakieś niewielkie uliczki, ale przede wszystkim po ścieżkach. Trójmiasto jako region turystyczny, dla kuracjuszy, posiada wiele bezpiecznych tras rowerowych, a wypożyczyć można je niemal wszędzie. Najczęściej znajduje się to w ofertach domów wypoczynkowych, ale nie brakuje też wypożyczalni „na mieście”. Dostępne rowery są bardzo zróżnicowane; mogą być zwykłe, albo te wyszukane, „profesjonalne, z górnej półki. Ceny się wahają, ale zazwyczaj wychodzi około 15/20 zł za godzinę, 50/60 zł za dzień.

 


Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc na już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam, dokąd podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-18 12:05:24
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy