Trójmiasto

TrójmiastoKiedy jechać?

Klimat

Nie trzeba chyba rzucać fachowymi terminami, żeby określić pogodę w Trójmieście. Jest zmienna, skrajna jak wszędzie nad morzem. Rano wybierzecie się na plażę, a w południe może spaść tam deszcz. Wynika to oczywiście z położenia Trójmiasta na mapie. Morze ma ogromny wpływ na warunki panujące na wybrzeżu. Wyjeżdżając na urlop w tamte regiony trzeba przygotować się na słońce, na deszcz, zachmurzenie, no i przede wszystkim wiatr - największe prędkości osiąga on w okresie od listopada do marca. Wtedy też zdarzają się wiatry sztormowe, które podnoszą wysoki już poziom wilgoci powietrza. Warto wspomnieć, że morskie powietrze jest bardzo czyste.

Kiedy pojechać?

To dość podchwytliwe pytanie, bo ile osób, tyle upodobań. Jeśli nastawiacie się na plażowanie, wycieczki rowerowe, warto wybrać się tam w okresie lipiec-wrzesień. To zdecydowanie najcieplejsze miesiące, chociaż nie możemy obiecać, że cały czas będzie 25 stopni :) W tym okresie, woda w morzu nie jest już tak zimna jak wiosną, więc spokojnie można wybrać tą formę odpoczynku. Jednak nadal jest spora szansa na opady czy burze. To jednocześnie czas, gdy najwięcej turystów odwiedza Trójmiasto. Nieco spokojniej jest w maju czy październiku – wiąże się to jednak z ograniczeniem dostępu do wielu atrakcji, które są otwarte tylko w okresie wakacji. Nadmorskie tereny są o tyle wyjątkowe, że mają wielki urok o każdej porze roku. Morze zimą? Niekoniecznie do kąpieli, ale zdecydowanie coś wartego zobaczenia. Wszystko zależy od tego, na co się nastawiacie jadąc do Trójmiasta. Jednak czy wybierzecie wyjazd w styczniu, czy w sierpniu, z pewnością nie będziecie się nudzić. Te miasta są pełne życia przez cały rok, o każdej porze dnia i nocy.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Gdańsku:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-18 12:05:24
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy