FrancjaDojazd

Loty

Tanie loty do Francji (w tym tanie loty do Paryża) z Polski obsługuje Wizz Air, Ryanair i easyJet. Wizz Air i Ryanair latają do położonego 80 km od Paryża Beauvais, natomiast easyJet – na lotnisko Charles de Gaulle w Paryżu. Wizz Airem polecicie z Warszawy, Gdańska, Katowic i Poznania, Ryanairem – z Modlina, Wrocławia i Krakowa, a easyJetem – tylko z Krakowa. Z Beauvais do Paryża najłatwiej dojechać specjalnym autobusem zwanym navette (koszt: 15,90 € w jedną stronę przy wcześniejszym zakupie na stronie internetowej, 17 € przy zakupie w okienku, czas podróży to 1h15; autobus dojeżdża do Porte Maillot na północno-zachodnim skraju Paryża, gdzie można już wsiąść do metra). Godziny odjazdów autobusów są dostosowane do godzin przylotów i odlotów samolotów. Z lotniska Charles de Gaulle dojedziecie autobusem RoissyBus (11 €) do stacji Opéra, pociągiem (10 €) do którejkolwiek ze stacji RER (linia B) w Paryżu lub autobusem miejskim nr 350 (do dworca Gare de l’Est) lub 351 (do placu Nation), skąd możecie dojechać metrem do dowolnego miejsca w Paryżu. Jest to najtańsza opcja (6 €, 3 bilety t+ zakupione u kierowcy), ale też najdłuższa (czas podróży autobusem to ok. 70 min.)

 

>>>Szukasz wyszukiwarki lotów, która spełni Twoje oczekiwania? SPRAWDŹ TUTAJ!

 

W przypadku tanich linii lotniczych koszt lotu do Paryża to ok. 300-400 zł (podróż tam i z powrotem z bagażem podręcznym), często zdarzają się jednak promocje – w dwie strony można polecieć np. już za 100 zł.

Czas trwania lotu do Francji na trasie Warszawa - Paryż to ok. 2h 15min.

Paryż to jednak nie jedyne miasto we Francji, do którego dolecimy z Polski tanimi liniami. Do Lyonu zabierze nas easyJet (lot z Krakowa), a do Grenoble – Wizz Air (lot z Warszawy).

Oprócz tanich linii połączenia lotnicze z Francją obsługują też m.in. Air France i PLL LOT, jednak ceny są zazwyczaj dużo wyższe (ale warto co jakiś czas sprawdzać oferty last minute do Paryża). Zastanawiacie się, gdzie najlepiej szukać lotów, i która strona internetowa będzie najbardziej odpowiednia? Żeby jak najszybciej znaleźć interesujący Was lot i zarezerwować go w najbardziej atrakcyjnej cenie, zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki lotów. Jeśli jednak nie lubicie wyszukiwania i przeglądania lotów, a sprawdzanie i porównywanie cen Was męczy, to my chętnie pomożemy! Napiszcie do nas maila lub skontaktujcie się przez Fanpage na Facebooku, a my zajmiemy się organizacją Waszych wymarzonych wakacji. Chcecie wiedzieć, jak to działa? Klikajcie tutaj!

lotnisko we Francji- Francja-breakplan

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Kiedy kupić najtańszy bilet na podróż?

Samochód

Choć dystans dzielący Warszawę i Paryż to aż 1600 km, być może znajdą się tacy, którzy zechcą go pokonać samochodem, szczególnie jeśli mają w planach zwiedzenie także innych części Francji lub krajów mijanych po drodze (Niemcy, Belgia). Do Francji dojedziemy wygodnymi autostradami (polski odcinek jest płatny, podobnie autostrady we Francji, z kolei Niemcy i Belgowie gwarantują nam bezpłatny przejazd). Chcielibyście mieć ze sobą samochód we Francji, ale podróż tam wydaje się Wam zbyt długa i męcząca? Nic prostszego! Skorzystajcie z naszej wyszukiwarki samochodów, a na pewno znajdziecie interesującą Was ofertę, dzięki której będziecie mogli zwiedzić mnóstwo miejsc w tym wspaniałym kraju, nie przejmując się żadnymi rozkładami jazdy!

 

Orientacyjne ceny paliwa we Francji (lipiec 2017 r.): 

  • SP 95 (SP, czyli sans plomb, bezołowiowa)  1,35  € /l
  • Diesel (we Francji pod nazwą Gazole) 1,22 €/l
  • LPG (we Francji GPL) 0,76 €/l

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do Francji.