Olsztyn

OlsztynInne

Ciekawostki
  • Olsztyn jest miejscem natchnienia dla wielu artystów. Czy wiecie, że napisano o nim kilka piosenek? Na przykład Czerwony Tulipan skusił się na wymyślenie kompozycji o sugestywnym tytule Olsztyn kocham. Słuchając jej dowiecie się, co takiego można kochać w Olsztynie. Choć jesteśmy pewni, że po wizycie w tym mieście sami dopisalibyście do listy tych rzeczy własne powody!
  • Olsztyn aż cztery razy został wybrany jako najlepszy etap Tour de Pologne. Choć rowerzyści nie mają czasu na zwiedzanie i muszą koncentrować się na swojej trasie, nawet oni docenili przepiękne krajobrazy regionu.
  • W Olsztynie przebywało wiele znanych postaci historycznych. Poza Mikołajem Kopernikiem, warto wspomnieć o Napoleonie Bonaparte i Eneaszu Sylwiuszu Piccolominim, znanym później jako papież Pius II.
  • Na terenie miasta znajduje się wiele ciekawych szeregów ulic. Należy do nich osiedlowa strefa bajkowa, gdzie możecie spacerować po ulicy Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi, Bolka i Lolka, Smerfów, Pszczółki Mai, Kubusia Puchatka, Królewny Śnieżki, Calineczki, Myszki Miki… Prawda, że olsztynianom nie brakuje wyobraźni i poczucia humoru? Na której z tych ulic chcielibyście zamieszkać? :)
  • Niemiecka nazwa miejscowości Allenstein po polsku oznacza „kamień nad Łyną”. Polacy woleli nazywać swoją miejscowość jako Holstin i Olstyn, wymawiali te nazwy jednak bardzo podobnie do współczesnego Olsztyna.

Niezależnie od miasta, czy kraju, w którym się znajdujemy, warto pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym. Dzięki niemu, będziemy się czuć pewniej i nie będziemy musieli się martwić o dodatkowe koszta. Jeśli chcecie znaleźć dobre ubezpieczenie turystyczne, zajrzyjcie tutaj i zapoznajcie się z ofertami.


 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

 Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-17 18:27:40
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy