Olsztyn

OlsztynKiedy jechać?

Klimat

Mówiąc fachowo, w Olsztynie panuje klimat umiarkowany ciepły przejściowy. W dużej mierze został ukształtowany poprzez bliskość jezior i dużą ilość lasów. Wpisuje się w typową, polską pogodę, więc jeżeli spodziewacie się, że jadąc tam spotkacie klimat tropikalny bądź arktyczny – mylicie się ;). Czasami pada, czasami świeci słońce, niekiedy przymrozi lub posypie śniegiem. Najważniejsze, w jakiej scenerii się to wszystko dzieje.

Kiedy pojechać?

Turyści uwielbiają jeziora szczególnie wiosną i latem – kiedy warunki do uprawiania sportów wodnych są najlepsze. Poza tym chłód lasu i wody w jeziorze jest bardzo kojący, gdy z nieba leje się żar. Jednak o każdej porze roku znajdziecie coś do robienia w tym mieście. Zima i jesień są równie piękne, a możecie uczcić je zwiedzaniem, jazdą rowerem bądź jazdą na sankach i podziwianiem świątecznych dekoracji. Najtłoczniej jest niewątpliwie w sezonie. Wtedy też na Starym Mieście ustawiana jest duża liczba ogródków i straganów z pamiątkami. Warto też sprawdzać oferty lokalnych teatrów, filharmonii i amfiteatru. Można wybrać się do Olsztyna na koncert lub spektakl, ale też wziąć udział w całym festiwalu bądź cyklu imprez tematycznych.

Poniżej pokazujemy jak przedstawiała się temperatura oraz opady na przełomie ostatniego roku :

wykres-olsztyn-breakplan

Źródło:  https://www.meteoblue.com
 

Jeśli nie wiecie na jakie wczasy się zdecydować, polecamy Wam wyszukiwarkę, dzięki której porównacie różne oferty od kilku najlepszych biur podróży. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie :).

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Olsztynie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


 Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

 Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl?

Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsiepolubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

 Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-17 18:27:40
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy