Olsztyn

OlsztynTransport

Komunikacja publiczna

W Olsztynie możecie korzystać z rozbudowanej sieci autobusów i nowoczesnych tramwajów niskopodłogowych. Rozkłady jazdy znajdziecie na stronie internetowej: https://goo.gl/qSPFAI. Bilety możecie kupić w rozlokowanych w całym mieście automatach lub specjalnych budkach – punktach ZDZiTu (a rozwijając skrót, po prostu Zarządu Dróg Zieleni i Transportu). Również tam najlepiej orientować się w aktualnych cenach i rodzajach biletów. W każdym punkcie poza udzielaniem informacji i sprzedawaniem biletów, wyrabia się także legitymacje i specjalne karty na bilety miesięczne.

Uwaga – na początku każdego miesiąca do punktów zbierają się spore kolejki!

Jeśli zastanawiacie się jeszcze nad cennikiem biletów, podamy Wam kilka aktualnych informacji. Normalny bilet jednoliniowy kosztować Was będzie 3,00 zł (ulgowy – 1,50 zł), jednak przy dłuższym zwiedzaniu Olsztyna przydadzą się nieco inne rodzaje uprawnień przejazdowych. Bilet dobowy ma cenę 10 złotych w wersji normalnej i 5 złotych w wersji ulgowej, a trzydobowy – odpowiednio 20 i 10 złotych. To zdecydowanie bardziej opłacalna opcja, niż kupowanie pojedynczych biletów. Aby wyrobić bilet miesięczny najlepiej skontaktować się z pracownikiem w punkcie ZDZITu – doradzi Wam, który wariant będzie najdogodniejszy i jakie formalności należy wypełnić. Może okazać się konieczne wypełnienie wniosku i załączenie swojego zdjęcia. Pamiętajcie też, że ceny i przepisy się zmieniają!

Dla tych co wolą zwiedzać miasto w wygodniejszej formie niż komunikacja miejska, polecamy multiwyszukiwarkę aut! Znajdziecie tu porównanie ofert z kilku najlepszych wypożyczalni samochodów, gdzie wyszukacie pojazd dostosowany do Waszych potrzeb. 

Rower

Bez problemu wypożyczycie rower w tym mieście. Wypożyczalnie zlokalizowane są między innymi nad jeziorami, gdzie ten środek transportu szczególnie może się przydać. Do wyboru jest wiele ciekawych tras, które będą cieszyć Wasze oczy zielonymi, pełnymi świeżego powietrza krajobrazami. Wybierając się na rower nie zapomnijcie o odpowiednim bagażu – weźcie ze sobą coś do picia i jakiś prowiant, bo nigdy nie wiadomo, jak daleko Was poniesie. A zapewniamy, że może bardzo daleko!

 


 Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc na już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam gdzie podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

 Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl?

Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsiepolubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

 Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-17 18:27:40
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy