Bali

BaliDojazd

Loty

Najlepszym sposobem aby dostać się na wyspę jest podróż samolotem. Na Bali znajduje się jedno lotnisko – Międzynarodowy port lotniczy Ngurah Rai (http://www.baliairport.com/), który położony jest 15 km od Denpasaru. Niestety z Polski na Bali nie ma lotów bezpośrednich i jeśli nie lubimy przesiadek, najlepiej jest wybrać się z Warszawy – skąd można lecieć tylko z jedną przesiadką. Taki lot oferują linie Qatar Airways z przesiadką w Doha, Emirates Airline z przesiadką w Dubaju lub KLM z przesiadką w Amsterdamie. Cena lotu z Warszawy w dwie strony zaczyna się od 3000 – 3500 zł za osobę, a najkrótszy czas podróży to ok. 19 godzin. Możemy również znaleźć tańsze loty w granicach 2500-2800 zł, jednak z czasem podróży sięgającym nawet do 35-40 godzin (częściej w przypadku dwóch przesiadek). Oprócz Warszawy, na Bali możemy również dotrzeć z lotnisk w Krakowie, Katowicach, Poznaniu czy Gdańsku, jednak trzeba się liczyć z tym, że przesiadki będą dwie. Najpopularniejsze linie obsługujące tą trasę, to wyżej wymienione Qatar Airways, KLM, a także: Lufthansa, Singapore Airlines, Garuda Indonesia lub Turkish Airlines. Z dwoma przesiadkami najkrótszy lot zajmie nam około 22 godzin, a cenowo podróż wypada trochę drożej niż w przypadku lotu z Warszawy.

Mieszkańcy zachodniej Polski mogą również sprawdzić połączenia np. z Berlina, ponieważ za tą samą cenę można polecieć na Bali tylko z 1 przesiadką i czasem podróży w granicach 19 godzin. W celu najlepszego zaplanowania swojego lotu pod kątem ceny, liczby przesiadek, godzin podróży itp. warto odwiedzić wyszukiwarkę najlepszych cen biletów lotniczych. Możemy też wyszukać lot za Was :). Skontaktujcie się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub za pomocą naszego fanpage'a na Facebooku, więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

 

Dojazd z lotniska

Jeśli chodzi o sam transport z lotniska – w tej kwestii na szczęście mamy większy wybór niż jeden środek transportu. Bali oferuje nam taksówki, Ubery, prywatnych kierowców, a do większych miast także mini-busy. Minibusy przewożą 10 osób i regularnie kursują do Densaparu lub Kuty, jednak jako transport z lotniska warto wybrać w tym przypadku bardziej komfortową taksówkę lub Ubera. Prywatni kierowcy mają ten minus, że trzeba ich znaleźć oraz „dogadać się” z nimi wcześniej, a po przylocie nie ma na to czasu, dlatego tą opcję warto zarezerwować na wycieczki po wyspie. Wracając do taksówek – są jednym z tańszych i najpopularniejszych środków transportu na Bali. Co więcej, taksówki lotniskowe są jeszcze tańsze niż zwykłe i opłacane z góry w okienku kasowym. Możemy skorzystać np. Z firmy Bali Airport Taxi oraz Ngurah Rai Taxi, a także Blue Bird Taxi, gdzie kierowcy mają opinię sympatycznych i uczciwych. Przykładowo cena za przejazd z lotniska do miejscowości Kuta powinna nas kosztować ok. 50-60 tys. IDR. Ostatnią opcją jest Uber, czyli nowy rodzaj „taksówek”, który przyciąga klientów konkurencyjnymi cenami. Uber cieszy się dużą dostępnością, także w późnych godzinach nocnych – dlatego jeżeli tylko mamy dostęp do internetu warto skorzystać z tego środka transportu. Dla porównania, ceny są średnio o połowę mniejsze niż w przypadku taksówek. Na trasie lotnisko – Kuta (centrum) zapłacimy około 30 tys. IDR.

 


Wiecie, że chcecie jechać, ale nie wiecie, co jest potrzebne, aby Was wpuścili? Dowiedzcie się tego, czytając rozdział „Polityka wjazdowa”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.