Bali

BaliPolityka wjazdowa

Wiza

W 2015 r. zmieniono przepisy wizowe, dlatego obywatele Polski otrzymują bezpłatną wizę na okres 30 dni. Warunek ten działa jednak tylko w przypadku gdy turyści przylatują do Indonezji korzystając z 5 wyznaczonych portów lotniczych, w tym: Ngurach Rai w Denpasarze (Bali), Soekarno-Hatta w Dżakarcie, Hang Nadim w Batam, Juanda na Jawie oraz Kualanamu na Sumatrze. W tym przypadku, przylatując na Bali i uzyskując bezpłatną wizę, nie możemy opuścić Indonezji z innego portu lotniczego, niż wyżej wymienione. Jeżeli planujemy podróż dłuższą niż 30 dni, należy ubiegać się o wizę VOA zaraz po przylocie do Indonezji lub o dwumiesięczną wizę w ambasadzie, jeszcze w Polsce. Warunkiem aplikowania o wizę w ambasadzie jest przedstawienie biletu wylotowego z Indonezji. O wizę VOA również należy się ubiegać kiedy zamierzamy opuścić Indonezję z lotniska innego niż 5 wymienionych.


Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.