Bali

BaliKiedy jechać?

Klimat

Jeśli chodzi o klimat, Indonezja leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego, dlatego też przez cały rok jest gorąco i parno. Bali jest kierunkiem całorocznym, jednak wybierając się do Indonezji trzeba mieć świadomość, że występują tam dwie pory roku – deszczowa i sucha. Pora sucha występuje w okresie od kwietnia do końca września, za to pora deszczowa przypada na okres październik – marzec. Największe opady można spotkać w grudniu, styczniu i lutym, z kolei najlepsza pora na wyjazd w stosunku do panujących warunków pogodowych przypada na lipiec, sierpień, wrzesień – wtedy opady są najmniejsze.

Kiedy pojechać?

Ze względu na klimat równikowy, temperatura przez cały rok jest stała i waha się w granicach 28-31 stopni Celsjusza, jednak kiedy planujemy wyjazd, oprócz opadów warto też zerknąć na ilość dni słonecznych w ciągu roku. Najwięcej słońca czeka nas od lipca do września, za to najmniejsze nasłonecznienie jest od grudnia do marca. W niektórych miesiącach pory deszczowej (szczególnie w styczniu i lutym) deszcze, a właściwie ulewy, występują tu niemal codziennie i mogą trwać nawet po kilka godzin. Warto pamiętać, że w porze suchej również możemy natknąć się na opady, jednak nie będą one tak długie i intensywne jak w porze deszczowej, dlatego też jeżeli chcemy cieszyć się pogodą, wyjazd w porze suchej będzie najlepszym pomysłem. Jeśli jednak nie przepadamy za tłumem turystów, warto odpuścić sobie lipiec i sierpień i wybrać się np. w okresie wrzesień – październik, kiedy natężenie ruchu turystycznego nie jest już tak wysokie. Co ciekawe, szczytowy sezon na Bali przypada nie w okresie wakacyjnym, ale na Boże Narodzenie i Nowy Rok.

Jeśli wiecie o jakiej porze roku chcecie wybrać się w wymarzoną podróż, polecamy skorzystanie z naszej wyszukiwarki, w której znajdziecie wiele ciekawych ofert.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody dla Denpasar:

 

Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.