Bali

BaliZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Jadąc na Bali, nie są wymagane żadne szczepienia, jednak dla bezpieczeństwa warto zaszczepić się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, błonnicy, polio oraz tężcowi. Malaria nie występuje na Bali. Przed wyjazdem również warto wykupić indywidualne ubezpieczenie podróżne (zdrowotne oraz od nieszczęśliwych wypadków), ponieważ koszty leczenia na wyspie mogą być bardzo wysokie. Na dodatek, wybierając ubezpieczenie należy dokładnie przejrzeć warunki, ponieważ wiele ubezpieczeń nie obejmuje np. raftingu lub nurkowania i trzeba za to dodatkowo zapłacić. Z racji tego, że wyspa jest bardzo turystyczna, apteki są ogólnodostępne, a sprzedawcy – farmaceuci zwykle służą nam radą przy wyborze właściwego leku. Wizyta u lekarza kosztuje od 50 do 150 zł. W szpitalach państwowych, o standardach pozostawiających wiele do życzenia jest to koszt około 15 zł.


Jeżeli przeczytaliście prawie wszystkie rozdziały przewodnika, a nie doszukaliście się informacje o miejscowej walucie, sposobach wymiany pieniędzy, lokalnych cenach, ważnych numerach, niebezpieczeństwach lub po prostu ciekawostkach o interesującym Was miejscu, spokojnie – zajrzyjcie do rozdziału „Inne”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.