Sycylia

SycyliaDojazd

Loty

Na Sycylię najłatwiej dotrzeć samolotem. Liniami Ryanair możecie dolecieć bezpośrednio do Trapani z Krakowa oraz Warszawy Modlin. Za bilet w jedną stronę, w zależności od terminu rezerwacji, zapłacicie około 200 zł. Tanie loty z Polski na Sycylię oferuje także Wizzair: z Warszawy do Katanii (również w podobnej cenie). Lot jest w miarę krótki – trwa niecałe 3 godziny.

Tanim rozwiązaniem są także loty z przesiadką, dzięki którym możemy dostać się na jedno z 4 sycylijskich lotnisk: Trapani, Katania, Palermo lub Comiso. Lotnisko w stolicy obsługuje przede wszystkim tradycyjne linie lotnicze, w pozostałych miastach lądują w większości samoloty tanich linii lotniczych.

Najlepych promocji lotninczych możecie szukać za pomocą naszej wyszukiwarki lotów. Gorąco zachęcamy do sprawdzania promocyjnych ofert, ponieważ często nie trwają one zbyt długo. Jeżeli wolelibyście, żebyśmy znaleźli najlepsze połączenie za Was, skontaktujcie się z nami przez maila (rezerwacje@breakplan.com) lub przez nasz fanpage na Facebooku. Chętnie pomożemy :).

Samochód

Aby dojechać z Warszawy do Trapani, trzeba pokonać trasę około 2 700 km. Jest to niemały odcinek, jednak dzięki dobrym drogom, można go w miarę szybko przejechać. Bardzo przyjemną informacją dla kierowców jest bezpłatny odcinek Autostrady A3 z Salerno do Villa San Giovanni, skąd odpływają promy na Sycylię. Przeprawa promowa zajmuje około 30 min, cena za samochód zaczyna się od ok. 30 euro – zależy to od rodzaju pojazdu. Wcześniejszą włoską część trasy można przejechać drogami ekspresowymi lub autostradami (pozostałe odcinki autostrad są płatne).

Drogi na Sycylii zostały zbudowane oraz rozwinięte w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Najdłuższym oraz bezpłatnym odcinkiem autostrady jest fragment z Palermo do Katanii, który prowadzi przez środkową część wyspy. Za przejazd autostradą zapłacimy na trasie z Mesyny do Katanii (A18 – 3,7 euro) oraz z Palermo do Mesyny (A20 – 10 euro). Po Sycylii możecie poruszać się także po lokalnych drogach, jednak podróżowanie autostradą jest stanowczo wygodniejsze. Ze względu na górzysty krajobraz, lokalne drogi bogate są w zakręty i podjazdy, które mogą być uciążliwe.

Ceny paliwa:

• ON – ok. 1,2 – 1,3 euro/litr

• Pb95 – ok. 1,4 – 1,5 euro/litr

Po drodze warto zobaczyć Wenecję, Weronę oraz jezioro Lago di Garda, Rawenę, San Marino, Rzym, Neapol a także Parki Narodowe (np. Park Narodowy Cilento, Vallo di Diano i Alburni, PN Pollino, PN Sila).

 Chcielibyście wynająć samochów na tą podróż? Zerknijcie do tej wyszukiwarki aut, na pewno znajdziecie takie, które spełni Wasze oczekiwania :).

 


Wiecie, że chcecie jechać, ale nie wiecie, co jest potrzebne, aby Was wpuścili? Dowiedzcie się tego, czytając rozdział „Polityka wjazdowa”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-01 12:07:09
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy