Sycylia

SycyliaKiedy jechać?

Klimat

Na Sycylii panuje klimat śródziemnomorski. Trzeba jednak pamiętać, że w zależności od regionu, klimat będzie się zmieniał. Wzdłuż wybrzeży zimy są łagodne (średnia temperatura w styczniu ok. 11-13 oC), wiosna i jesień ciepłe, a lata gorące (na szczęście nie aż tak upalne). W górach oraz w centralnej części Sycylii klimat jest bardziej surowy: temperatury w wyższych partiach podczas zimy spadają w okolice 0-5 oC, a lato jest chłodniejsze. Na Etnie przez sporą część roku leży śnieg, tak więc jeśli zapragniecie uprawiać sporty zimowe w środku lata, możecie spróbować tego na tym wulkanie. Na wyżynach, równinie Katańskiej oraz obszarach przybrzeżnych zimy są łagodne, a temperatury latem przyprawiają o zawrót głowy (sięgają powyżej 40 oC).

Opadów możecie spodziewać się głównie jesienią i zimą (od października do marca). Ulewy są bardzo gwałtowne, a w okolicach Messyny mogą być niebezpieczne – często z powodu opadów dochodzi tam do obsunięć ziemi, podtopień itp. Mimo zdarzających się ulew, pogoda na Sycylii jest bardzo atrakcyjna – w końcu jest to wyspa pełna słońca.

Niezależnie od tego, w jakim okresie zdecydujecie się pojechać, biura podróży oferują mnóstwo ofert wczasów. Aby zapoznać się z nimi wszystkimi i wybrać najlepszą, skorzystajcie z naszej wyszukiwarki :).

Kiedy pojechać?

Na Sycylię najlepiej wybrać się wiosną (maj – czerwiec) oraz po sezonie wakacyjnym (wrzesień – październik). Są to terminy najlepsze nie tylko ze względu na pogodę, ale również niższe ceny oraz brak tłumów. Apogeum tych zjawisk spotkacie z całą pewnością w sezonie, a dokładniej w sierpniu. Jeśli chcielibyście obserwować jak wszystko się zieleni i budzi się do życia, wybierzcie wiosenne miesiące. Warto jednak wziąć pod uwagę, że morze nie będzie jeszcze zbytnio ciepłe. Wybierając miesiące jesienne, pamiętajcie, że im później, tym większe prawdopodobieństwo opadów.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody na Sycylii:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-01 12:07:09
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy