Włochy

WłochyPraca i studia

Praca

Dla podjęcia pracy sezonowej (czas pobytu nieprzekraczający 90 dni) wystarczy jedynie dowód osobisty bądź paszport. Jeśli zdecydujecie się jednak na podpisanie umowy o pracę, musicie przedtem wyrobić codive fiscale, czyli coś w rodzaju numeru NIP i PESEL w jednym. Po podpisaniu umowy należy jeszcze zgłosić się do najbliższego miejscu zamieszkania Ufficio anagrafe.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Jak jednocześnie pracować i czerpać przyjemność z podróżowania!

Wolontariat

Najczęstszym wymogiem jest znajomość w stopniu co najmniej komunikatywnym języka włoskiego. Jakie oferty możecie znaleźć? Zazwyczaj związane z opieką nad dziećmi, organizacjami ekologicznymi – w tym na przykład badaniami zachowań delfinów! Niestety organizator zazwyczaj zapewnia jedynie zakwaterowanie, więc sami musicie zadbać o transport, wyżywienie i ubezpieczenie.

 

>>>Szukasz inspiracji do podróży? Zobacz nasze galerie!

Studia

 Dla podjęcia studiów we Włoszech konieczna jest znajomość języka włoskiego, zazwyczaj sprawdzana na egzaminach wstępnych dla obcokrajowców, jak i na podstawie certyfikatów dla osób przybywających tu w ramach programu Erasmus+. Za to można spokojnie powiedzieć, że warto. Po pierwsze, ze względu na możliwość zwiedzania tego pięknego kraju w trakcie studiowania. Po drugie, wielowiekowa tradycja tutejszych uniwersytetów dodaje nieco prestiżu na dyplomie.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Wielkiej Brytanii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-22 12:40:08
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy