Sycylia

SycyliaGdzie spać?

Gdzie spać?

Nocleg na Sycylii możecie spokojnie dostosować do Waszych potrzeb. Na wyspie znajdziecie hotele, hostele, schroniska młodzieżowe, B&B, campingi, mieszkania, gospodarstwa agroturystyczne i domy do wynajęcia (np. poprzez airbnb). Z pewnością będziecie mogli skorzystać również z couchsurfingu.

Ceny noclegów na Sycylii nie należą do najtańszych. Jeśli chcecie zaoszczędzić, powinniście przyjechać na wyspę poza sezonem (wiosną lub jesienią). W wielu przypadkach mniejszą kwotę zapłacicie również, jeśli odpowiednio wcześniej zarezerwujecie nocleg. Najtańszą opcją będzie oczywiście nocleg na campingu – za noc zapłacicie już około 6 euro za osobę (plus opłata za namiot).

 

Szukając noclegu, warto zapoznać się z poniższymi terminami:

 • Bassa stagione – poza sezonem,
 • Media stagione – średni sezon,
 • Alta stagione – pełny sezon
 • Altissima stagione – szczyt sezonu

 

W większych miastach, w hostelach i B&B zapłacicie za nocleg zazwyczaj od 20 do 35 euro. Hotele są nieco droższe i ceny zaczynają się przeważnie od 50 euro. Jeśli podróżujecie autem, możecie spokojnie wybrać miejsce na uboczu, jednak jeśli podróżujecie komunikacją miejską, warto poszukać czegoś w centrum.

Gdzie szukać odpowiedniego noclegu? Jak wybrać najlepszy? Zajrzyjcie tutaj, żeby porównać ceny i warunki hoteli na Sycylii. Jeżeli potrzebujecie pomocy, wystarczy, że napiszecie do nas maila (rezerwacje@breakplan.com), bądź wiadomość na facebooku. Nie martwcie się, wspólnymi siłami na pewno wybierzemi odpowiedni nocleg.

 

Szukając noclegu, możecie sprawdzić m.in. takie miejsca:

 • W Marsalii – Casa Vacanze Panorama, Casa Vacanze Panorama
 • W Trapani – B&B Aromi Diversi, B&B Il Belveliero, B&B 900, Casa del Tramonto, Camping – Villaggio Egad
 • W Katanii – Ostello degli Elefanti
 • W Scopello – Camping Giudaloca
 • W Palermo – B&B Vado al Massimo, The Rose House B&B, B&B Notti Magiche, A Casa di Amici B&B i schronisko
 • W Cefalù – Locanda Cangelosi
 • Na Stromboli – Uccelli d'Alto Mare, Casa per i Viaggiatori, B&B Luna Rossa
 • Na Vulcano – Casa Schmidt, Camping Togo Togo
 • Na Lipari – B&B Lauricella
 • Na Favignani – Camping Egad

W szukaniu noclegów pomoże Wam ta wyszukiwarka. Spis kempingów możecie zobaczyć za to tutaj: bit.do/kemping-Sycylia.

 


„Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale „Jedzenie i napoje” co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-01 12:07:09
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy