Wenecja Euganejska

Wenecja EuganejskaTransport

Komunikacja publiczna

Dobrą opcją są pociągi. Kursują często, dość szybko, pomiędzy większością miast. Ceny są przystępne, szczególnie, gdy zaplanujemy podróż trochę wcześniej. Niestety nie dotrzemy nimi do mniejszych miejscowości w Dolomitach, czy nad Gardę. Wtedy zostają nam już tylko autobusy, kursują rzadziej i wolniej, ale w wiele różnych miejsc.

Możemy także korzystać z autobusów miejskich, jednak często historyczne centrum jest częściowo wyłączone z ruchu samochodowego i wtedy najlepiej poruszać się rowerem bądź pieszo. Całkowitym wyjątkiem jest Wenecja. Tam nie wjedziemy samochodem, nie ma autobusów, nie można jeździć nawet na rowerze. Pozostają tylko tramwaje wodne i gondole. Te pierwsze są jednak dobrą opcją, względnie tanie, w porównaniu do gondoli.

Wynajem pojazdu

Najlepszą opcją na poruszanie się pomiędzy miejscowościami Wenecji Euganejskiej jest samochód. Samochodem dojedziemy wszędzie, gdzie zapragniemy, a górskie drogi są niezwykle malownicze. Należy jednak pamiętać, że autostrady są płatne, a parkingi w turystycznych miastach zawsze pełne.

Rower

Osoby aktywne mogą wybrać rower. Istnieje wiele wytyczonych tras, jednak są to tereny górskie, nienadające się dla wszystkich. Rower jest jednak świetną opcją do przemieszczenia się po mieście. W większych miastach mamy wiele wypożyczalni, a także ścieżek rowerowych.

 


 „Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale „Jedzenie i napoje” co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.