Lombardia

LombardiaKiedy jechać?

Klimat

Klimat Lombardii jest łagodny, jednak specyficzny. Region znajduje się u podnóża Alp, ale i względnie blisko Morza Tyrreńskiego i Adriatyckiego. Najcieplej jest w wakacje, temperatura sięga wtedy do 30 stopni, ale noce są znacznie chłodniejsze. Od grudnia do lutego temperatury sięgają nawet minusowych wartości. Późną wiosną spada najwięcej deszczy.

Kiedy pojechać?

 

Najlepsze warunki dla narciarzy mamy od listopada do kwietnia. Wczesna wiosna to czas idealny na zwiedzanie, podobnie jak i jesień – pogoda nie doskwiera, a jest mniej turystów. Jednak jeśli chodzi o miasta, pogoda nie zawsze jest tak bardzo istotna. W Mediolanie najciekawsze zabytki znajdziemy wewnątrz budynków.

Lato to idealny okres na wypoczynek nad jeziorami i wędrówki górskie. Najtańsze bilety lotnicze możemy znaleźć w okresie zimowym. Lepsze ceny znajdziemy też w dni powszednie niż w weekendy.

Ułatwiając Wam poszukiwania najlepszych ofert biletów lotniczych, lądujemy w tym miejscu z naszą wyszukiwarką tanich lotów.

Jeśli męczą Was długie poszukiwania najkorzystniejszych okazji, zostawcie to nam. Zaoszczędzicie czas i nerwy, a my przygotujemy wszystko za Was! Przekonajcie się sami i podeślijcie nam swoje marzenia o wypoczynku na fanpage na Facebooku lub wypełnijcie formularz kontaktowy :).

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Mediolanie

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


 Znacie film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „ Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy tam dokąd się wybieracie, też macie bardzo dobre połączenie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.plProsimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem ma sens i że warto dalej się rozwijać.