Werona

WeronaDojazd

Loty

Werona posiada port lotniczy Valerio Catullo Villa Franca, który znajduje się około 10 km od centrum miasta. W odległości około 60 km na zachód, znajduje się jeszcze mniej popularne lotnisko – Brescia Airport Gabriele D’Annunzio, które obsługuje przede wszystkim tanie linie lotnicze. Z obydwu portów bez problemu dotrzecie autobusem do centrum Werony.

Ze względu na sporą liczbę połączeń do Bergamo, turyści często wybierają to lotnisko. Stamtąd można później  bez problemu dojechać pociągiem do Werony.

Standardowe linie, które oferują połączenia z Warszawy do Werony to przede wszystkim Lufthansa. Połączenia sporadycznie oferuje AItalia, KLM, czy AirFrance. Są to loty z przesiadką. Z Lufthansą do Werony polecicie za około 1500-2000 zł w obie strony.

Z Lotniska Chopina polecimy do Werony również Wizz Airem. Ceny są różne w zależności od daty – niekiedy za bilet w jedną stronę zapłacimy już 89 zł, jednak zdarzają się również wyższe kwoty (około 300, a nawet 1000 zł). Na tę chwilę – okres jesienny – wybór terminów lotów nie jest zbyt duży. Lot z Warszawy jest jedynym połączeniem, który oferuje przewoźnik.

Sytuacja zdecydowanie polepszy się, jeśli wybierzecie lot do Bergamo. Do tego lotniska będziecie mogli polecieć z Gdańska, Katowic oraz Warszawy. Ceny z Katowic w jedną stronę wahają się już od 39 zł, do nawet 500 zł (pora jesienno-zimowa).

Ryanair oferuje loty do Bergamo z następujących miast: Gdańsk, Warszawa Modlin, Wrocław, Kraków. Dla przykładu lecąc z Gdańska zapłacicie podobne kwoty jak w przypadku Wizz Aira – mniej więcej od 40 zł do nawet 500 zł w jedną stronę.

Za przejazd pociągiem relacji Bergamo – Werona zapłacicie od 50 zł do około 100 zł. Jest to więc ostatecznie tańsza wersja niż lot standardowymi liniami.

Najlepsze ceny za połączenia lotnicze znajdziecie korzystając z naszej wyszukiwarki tanich lotów - sprawdźcie koniecznie! :)

Jeśli jednak szukanie lotów nie jest dla Was, dajcie nam szansę zrobić to za Was. Przekonajcie się sami, kontaktując się z nami na poprzez formularz kontaktowy lub przez nasz Fanpage na Facebooku. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Samochód

Do Werony można w bardzo łatwy sposób dojechać samochodem. Miasto leży na przecięciu autostrad A4 (jedna z najważniejszych dróg szybkiego ruchu w państwie – często przez to zatłoczona) oraz A22 (łączy Włochy z Austrią i Niemcami). Z Warszawy trasa liczy około 1400-1500 km. Dwie główne trasy prowadzą odpowiednio przez:

• Katowice, Brno i dalej przez Austrię, wjeżdżając do Włoch przy mieście Villach

• Wrocław, Drezno, Innsbruck i Trydent

W przypadku obu tras nie powinniście płacić za przejazd.

Jeśli przyjeżdżacie do miasta samochodem, pamiętajcie, że obowiązują tutaj strefy ograniczonego ruchu w ścisłym centrum. Z tego powodu zaparkujcie samochód na jednym z kilku parkingów, które znajdują się na obrzeżach centrum albo zostawcie samochód na ulicy (jeśli miejsca parkingowe są wytyczone niebieskimi liniami, za zaparkowanie będziecie musieli zapłacić w parkometrze).

Dojazd autem do Werony wydaje Wam się najrozsądniejszym rozwiązaniem, ale z drugiej strony nie chcecie zabierać własnego samochodu? Z pomocą przyjdzie Wam multiwyszukiwarka wynajmu aut, gdzie znajdziecie setki ofert z najlepszych wypożyczalni! :)

 

AUTOKAR

Do Werony z Polski można również dotrzeć autokarem. Takie połączenia oferują między innymi: Eurolines Polska, Agat czy Autokar Polska. Miasta, z których startują/przez które przejeżdżają autokary to: Warszawa, Katowice, Kraków czy Wrocław. Cena za bilet w jedną stronę to koszt od 200 do ok. 300 zł.

 


Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i BARDZO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl. Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.