Werona

WeronaTransport

Komunikacja publiczna

Na wstępie warto wspomnieć, że jeżeli zatrzymacie się na chwilę w Weronie, rozważcie Verona Card. Dzięki tej karcie będziecie mogli korzystać za darmo z komunikacji (ATV) oraz unikniecie wyższych opłat za zwiedzanie wybranych zabytków, muzeów. Verona Card jest dostępna w dwóch opcjach: 24 godzinnej za 18 euro oraz 48 godzinnej za 22 euro. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://bit.do/verona-card.

Komunikację miejską w Weronie obsługuje ATV (http://www.atv.verona.it/). Po mieście bez problemu możecie poruszać autobusami, jeśli potrzebujecie dotrzeć do oddalonych od centrum miejsc (np. hotelu). Zwiedzanie centrum możecie jednak tak naprawdę ograniczać do spacerów. Linii autobusowych jest dużo, tak więc warto wcześniej zapoznać się z rozkładami.

Dostępne są następujące bilety: 90 minutowy za 1,30 €, jednorazowy – bez przesiadki za 2 €, karnet dziesięciu biletów 90 minutowych – 11,70 € oraz bilet dobowy za 4 €. Bilety 90 minutowe oraz dobowe muszą być kasowane/przykładane za każdym razem, gdy wchodzicie do autobusu. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://bit.do/bilety-werona.

Bilety możecie zakupić na przystankach, kioskach oraz sklepach z tytoniem.

 

Podróż samochodem do Werony wydaje Wam się najrozsądniejszym rozwiązaniem, ale z drugiej strony nie chcecie zabierać własnego auta? Nic prostszego! Z pomocą przyjdzie Wam multiwyszukiwarka wynajmu aut, gdzie znajdziecie setki ofert z najlepszych wypożyczalni! :)


„Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale „Jedzenie i napoje” co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i bardzo zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl. Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry dziękujemy Wam za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.