Werona

WeronaKiedy jechać?

Klimat

Okres wycieczkowy Werony jest głównie uzależniony od opisanych niżej opadów atmosferycznych. Ze względu na położenie, wakacje w Weronie nie są aż tak upalne, jak w miastach bardziej wysuniętych na południe kraju. Jednak jeśli nie lubicie wysokich temperatur oraz tłumu ludzi - odradzamy wybranie się do tego miasta w wakacje.

Optymalnie najlepiej odwiedzić Weronę wczesną jesienią, czyli we wrześniu lub październiku. Temperatury w tych miesiącach nie powinny stanowić problemu dla zwiedzających (od 10 do 24°C). Innym wartym przemyślenia terminem jest wczesna wiosna, jednak temperatury będą wtedy nieco niższe (ok. 10°C).

 Już wiecie, który okres roku jest najbardziej korzystny, aby przyjechać do Werony? Kliknijcie tutaj, żeby poznać najlepsze oferty wycieczek, jakie możemy Wam zaproponować przy współpracy z najbardziej popularnymi biurami podróży! 

Pogoda

Klimat Werony jest bardzo zróżnicowany. Zimą dominuje tu klimat kontynentalny i w tym okresie możemy spodziewać się wysokiej wilgotności oraz niskich temperatur.jezioro-garda-Werona-Wenecja-Euganejska-breakplan W styczniu wynoszą one średnio 1°C. Latem wpływ na klimat ma pobliskie jezioro Garda, które powoduje, że w Weronie jest zarówno wysoka wilgotność, jak i temperatury. W lipcu średnia temperatura utrzymuje się powyżej 24°C.

Planując wycieczkę po Weronie, trzeba wziąć pod uwagę opady, gdyż są one częstym zjawiskiem w tym regionie. Mogą przysporzyć wielu problemów, szczególnie między końcem kwietnia, a początkiem czerwca oraz na przełomie października i listopada. Szczyt przypada za to na sierpień, więc jeśli nie chcecie zwiedzać miasta zza szyby, lepiej unikać tego okresu.

 

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Weronie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i BARDZO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.