Białystok

BiałystokJedzenie i napoje

Potrawy i napoje

W razie zarówno małego, jak i większego głodu, śmiało kierujcie się w stronę Rynku Kościuszki. Znajduje się tam największe skupisko lokali gastronomicznych. Jest w czym wybierać. Jeśli chcecie przekąsić coś na szybko, możecie wstąpić do pizzerii, takich jak np. Savona, Pizza Hut czy Chilli Pizza. Oprócz pizzy możecie zjeść tam pyszne sałatki i makarony. W pobliżu znajdziecie także bary oferujące dania typu fast food. Dla fanów kuchni azjatyckiej nie zabraknie oczywiście sushi. Miłośnicy kuchni polskiej także znajdą coś dla siebie. W pobliżu rynku znajduje się kilka barów serwujących pyszne domowe obiady. Szczerze polecamy Bar Podlasie, w którym w przystępnej cenie można zjeść bardzo smaczne i pożywne danie.

Nie da się ukryć, że Podlasie słynie z pysznych dań ziemniaczanych. Jedną z nich jest babka ziemniaczana. Drugą – kiszka, również ziemniaczana. Jednym z miejsc, w których te przysmaki są oferowane, jest restauracja Babka. W swoim menu ma dania kuchni regionalnej, m.in. babki ziemniaczane podawane na wiele sposobów, ale także wybrane specjały kuchni białoruskiej, litewskiej, rosyjskiej, czy żydowskiej.

Wieczorem możecie wstąpić do jednego z pubów na piwo, ewentualnie – na coś mocniejszego. I tu pewnie Was nie będzie zaskoczenia, że największy wybór lokali tego typu jest w rejonie Rynku Kościuszki. Dla fanów rockowych brzmień i nieco mroczniejszego klimatu polecamy Pub Fiction. Jeśli macie ochotę na pyszne drinki, to koniecznie wstąpcie do takich pubów, jak: Głębokie Gardło, Czarny Rynek, czy Little Hell Pub, gdzie wybór jest naprawdę bardzo duży.

 


 Jeżeli przeczytaliście prawie wszystkie rozdziały przewodnika, a nie doszukaliście się informacje o miejscowej walucie, sposobach wymiany pieniędzy, lokalnych cenach, ważnych numerach, niebezpieczeństwach lub po prostu ciekawostkach o interesującym Was miejscu, spokojnie – zajrzyjcie do rozdziału „Inne”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożesz nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie podoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Twoich znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na Fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-22 21:36:04
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy