BiałystokKiedy jechać?
Pogoda w Białymstoku nieco różni się od tej w innych częściach kraju. Zazwyczaj jest tu o wiele zimniej niż gdziekolwiek indziej. Białystok znajduje się bowiem w obrębie klimatu umiarkowanego zimnego, a termometr w ciągu całego roku wskazuje średnio około 7°C. Średnie roczne opady osiągają wartość około 574 mm.
W styczniu notowane są najniższe temperatury, natomiast w lipcu – najwyższe. Jeśli zatem zapragniecie wybrać się do stolicy województwa podlaskiego zimą, strzeżcie się. Nie jest to najlepsza pora na zwiedzanie, no chyba że chcecie spotkać legendarne białe niedźwiedzie :). Żartujemy. Prawda jest taka, że miasto zachowuje swój urok o każdej porze roku. Latem możecie znaleźć wytchnienie od upału w parku, znajdującym się w samym centrum miasta. Natomiast zimą poznacie piękno białego Białegostoku :). Najniższe opady atmosferyczne notowane są w lutym i sięgają średnio 28 mm, natomiast najwyższe – w lipcu, średnio 76 mm.
Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Białymstoku:
Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!
Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.
Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.
Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.
Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.
Redaktor