Białystok

BiałystokDojazd

Loty

Białystok niestety nie posiada lotniska przystosowanego do lądowania samolotów pasażerskich. Wielokrotnie próbowano przeforsować plan jego wybudowania, jednak nie spotkało się to z aprobatą mieszkańców i części władz. Co więcej, budżet województwa nie dysponuje dostateczną ilością pieniędzy, potrzebną na pokrycie kosztów budowy portu lotniczego.

Pociąg

Do Białegostoku pociągiem dojedziecie z wielu miast Polski. Ze stacji Warszawa Centralna podróż trwa ok. 2 godziny i 10 minut pociągami Intercity, natomiast pociągami TLK – ok. 2 godziny 30 minut. Z Suwałk – ok. 2 godziny, ze Szczecina Głównego – ok. 8,5 godziny lub 11 godzin (w zależności od trasy przejazdu), z Łodzi Fabrycznej – ok. 3 godziny 45 minut, z Wrocławia Głównego – w wersji przyspieszonej nawet 7 godzin i 15 minut, natomiast w dłuższej – ok. 10 godzin 20 minut; z Krakowa Głównego – ok. 5 godzin 20 minut. Cena biletu normalnego z Warszawy do Białegostoku to 30 zł, a studenckiego – 14,70. Koszt podróży z Suwałk wynosi 31,90 (normalny) i 15,63 zł (studencki). Odpowiednio za bilet ze Szczecina zapłacicie 81 zł/39,69; z Łodzi – 62 zł/30,38; z Wrocławia – 75 zł/36,75; z Krakowa – 70 zł lub 34,30 zł; Wszystkie połączenia są bezpośrednie, jednakże powyższe trasy można pokonywać z przesiadkami (np. w Warszawie), co często skraca czas przejazdu.

Samochód

Dystans do pokonania samochodem z Warszawy do Białegostoku wynosi 200 km. Podróż trwa około 2,5 godziny. Należy kierować się drogą krajową nr 8 oraz drogą ekspresową S8, które się ze sobą łączą. Z Suwałk dojedziecie DK nr 8, a trasa zajmie Wam ok. 1 godzinę 45 minut (131 km). Łódź i Białystok dzieli 326 km, a podróż trwa ok. 4 godziny (przez autostradę A2, dalej tak, jak z Warszawy). Z Wrocławia do stolicy Podlasia najkrótsza trasa wynosi 544 km i zajmuje około 6 godzin. Natomiast z Krakowa dojedziecie w około 6 godzin 30 minut (491 km). Szczecin i Białystok dzieli 653 km, podróż najkrócej może trwać 6 godzin 30 minut, najdłużej natomiast 9 lub 10 godzin. Podany czas jest czasem orientacyjnym. Wiele zależy od warunków pogodowych oraz stanu dróg.

 


 Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożesz nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie podoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Twoich znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na Fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-22 21:36:04
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy