Białystok

BiałystokTransport

Komunikacja publiczna

Co prawda miasto nie jest wyposażone w tory tramwajowe, jednak mimo wszystko komunikacja miejska w Białymstoku działa bardzo sprawnie. Ceny biletów również nie należą do najwyższych. Koszt jednorazowego biletu normalnego wynosi 2,80 zł, ulgowego – 1,40 zł, a dobowego – 10 (normalny) i 5 zł (ulgowy). Natomiast cena wejściówki weekendowej (3-dniowej) to odpowiednio 16 i 8 złotych. Miasto znajduje się w obrębie I strefy taryfowej. Warto jednak pamiętać, że poza nim najczęściej obowiązuje II, III, a nawet IV strefa, zależnie od odległości, jaka dzieli te miejscowości od Białegostoku. Rozkłady jazdy znajdziecie tutaj.

Rower

Jeśli jesteście fanami rowerowych przejażdżek, to mamy dla Was świetną wiadomość! W Białymstoku działa wypożyczalnia rowerów miejskich – BiKER. Aby wypożyczyć rower, należy utworzyć konto za pośrednictwem strony internetowej. Przy jego zakładaniu trzeba wpłacić 10 złotych. Dopiero dokonanie opłaty upoważnia do wypożyczeń. Po utworzeniu konta logujecie się w specjalnym automacie umieszczonym bezpośrednio przy stacji rowerowej. Koszt wypożyczenia jest darmowy, jeśli czas Waszej przejażdżki nie przekroczy 20 minut. Od 21 do 60 minuty zapłacicie złotówkę, za drugą godzinę – 3 zł, a za każdą kolejną – 5 zł. Maksymalny czas wypożyczenia roweru wynosi 12 godzin. Kara za przekroczenie limitu wynosi aż 200 zł. Natomiast za zniszczenie sprzętu bądź za jego zgubienie obowiązuje kwota 2000 zł.

 


 Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc na już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam gdzie podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożesz nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie podoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Twoich znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na Fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-22 21:36:04
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy