Paryż

ParyżKiedy jechać?

Klimat

Klimat panujący w Paryżu określany jest mianem łagodnego, a bardziej fachowo umiarkowanym przejściowym. W praktyce oznacza to, że lato zbliżone jest do polskiego, temperatury oscylują wokół 25°C, czasem sięgając 30°C. Różnice dostrzec można w czasie zimy. Paryżanie rzadko mają okazję zobaczyć śnieg na ulicach, podobnie jak słupek rtęci spadający poniżej zera.

Najwięcej deszczowych dni zdarza się w styczniu i maju, zaś najbardziej słoneczne przypadają na maj, czerwiec i lipiec. Średnia temperatura latem wynosi ok. 19°C, z kolei zimą są to tylko lub aż 3°C.

Kiedy pojechać?

Jeśli nie należycie do grupy osób, którym wyjazdy trafiają się spontanicznie, z pewnością zastanawiacie się, jaka pora na zwiedzanie Paryża jest najbardziej odpowiednia.

zima-paryz-breakplan

Otóż na początek musicie odpowiedzieć sobie na jedno ważne pytanie. Zaraz po tym, co lubicie w życiu robić ;). Określcie, na czym Wam zależy. Jakim funduszem dysponujecie? Czy wolicie porę poza szczytem sezonu (mniej turystów)? Czy ma to być urlop wakacyjny/wypoczynkowy, czy wypad zimową porą?

Najpiękniej miasto wygląda wiosną, kiedy rozkwitnie już wszystko co rozkwitnąć powinno, kiedy turystów jest dużo, ale nie mnóstwo i kiedy temperatura zachęca do spacerowania, a nie odpycha. Ceny biletów lotniczych nie należą w tym czasie do najtańszych, ale nie ma tragedii, zwłaszcza jeśli jesteście nastawieni na intensywne zwiedzanie.

 Pora letnia to czas, w którym mieszkańcy wyjeżdżają z miasta, ale rozpoczyna się prawdziwy napływ turystów, zarówno indywidualnych, jak i zorganizowanych wycieczek. Ponadto dość wysokie temperatury sprawiają, że niektórzy czują się zmęczeni lub zbyt leniwi na maraton po zabytkach. Ceny lotów i noclegów osiągają najwyższy poziom, a w Luwrze trwa przepychanka o zdjęcie z Mona Lisą ;). 

Jesień polecana jest podróżującym ekonomicznie. Pogoda w Paryżu nie jest jeszcze najgorsza, a miasto staje się bardziej spokojne niż latem.

 artykuł paryz jesien 1400x600

Zima, a zwłaszcza okres bożonarodzeniowy, to dobra pora na weekend w Paryżu. Liczne jarmarki, świąteczne iluminacje, czy impreza sylwestrowa, to z pewnością niezapomniane wrażenia. Gruntowne zwiedzanie miasta może okazać się kiepskim pomysłem ze względu na temperaturę, krótkie dni, a czasem także nieatrakcyjność niektórych miejsc. Ceny w tym czasie są oczywiście wywindowane.

Już wiecie kiedy chcecie jechać? Świetnie! Kliknijcie tutaj, żeby wyszukać wczasy najlepsze dla Was.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Paryżu:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.