Mediolan

MediolanInne

Waluta

Włochy to kraj, w którym zastępując lira wprowadzono euro. Cena jednego euro (w zależności też od kantoru) waha się między 4,17 zł do 4,4 zł. Sieć bankomatów jest bardzo dobrze rozwinięta, a pieniądze można wymieniać również w bankach (niższe prowizje i lepsze przeliczniki).

 

Wciąż nie wiecie ile zapłacicie za Wasze wakacje? Dowiedzcie się przeliczając złotówki na euro! Zarejestrujcie się i wymieńcie pieniądze u naszego partnera po dużo lepszym kursie niż w punktach stacjonarnych. I bezpieczniej! Wystarczy kliknąć w poniższy baner (jeśli masz adblocka lub korzystasz z telefonu, to baner się nie wyświetli):

Ciekawostki
  • Może się wydawać, że symbolem miasta jest Galleria Vittorio Emmanuele II lub inny zabytek. W rzeczywistości jest nim La Madonnina pozłacana figurka przedstawiająca Madonnę, autorstwa Giuseppe Perego umieszczona na głównej wieży Katedry. Legenda głosi, że żaden z budynków w Mediolanie nie może być wyższy niż Madonnina.
  • Madonninie poświęcono także piosenkę o tytule O mia bella Madunina  została napisana w 1935 roku przez Giovanniego D'Anzi i jest nieoficjalnym hymnem miasta.
  • W Mediolanie istnieje najstarsza we Włoszech kawiarnia i delikatesy Caffe Cova  założona została w 1817 roku przez żołnierza Antonio Cova, jest czynna do dziś i słynie głównie ze wspaniałych wypieków, w tym pysznych tortów weselnych.
  • Miastem partnerskim Mediolanu jest między innymi Kraków, towarzyszą mu dodatkowo: Boston, Lyon, Birmingham, Melbourne i Toronto.
  • W Mediolanie urodził się znany polityk, obecnie były premier Włoch Silvio Berlusconi. Zasłynął on w mediach seksaferą, oskarżono go o kontakty seksualne z nieletnią.
  • Płacąc za rachunek w restauracji nie zapomnijcie o coperto, jest to koszt nakrycia i zajęcia miejsca przy stole, często zawiera także chleb i wodę, zazwyczaj jest to około 10 euro.
  • Mediolan to idealne miejsce na 5-dniową wycieczkę lub weekendowy wypad! Miasto kusi przede wszystkim różnorodnymi atrakcjami kulturalnymi, a także mnóstwem ekskluzywnych sklepów oraz ciekawych wydarzeń. Dużym atutem Mediolanu są kursujące do miasta tanie linie lotnicze, dzięki którym za niewielkie pieniądze możecie znaleźć się w stolicy świata mody. W Mediolanie ceny bywają wygórowane, ale po przeczytaniu naszego przewodnika na pewno wiecie już, że przebywanie w tym mieście wcale nie musi być bardzo kosztowne.

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.