Mediolan

MediolanKiedy jechać?

Klimat

W Mediolanie klimat uwarunkowany jest położeniem geograficznym. W mieście występuje klimat kontynentalny. Będąc tu latem odczujecie wysokie temperatury, natomiast zimą będzie chłodno i wilgotno. Średnia temperatura w styczniu wynosi od -1°C do 5°C, natomiast w lipcu od 19°C do 30°C. Lipiec przywita Was największą liczbą godzin nasłonecznienia w ciągu dnia – średnio 9 godzin. W maju możecie spodziewać się natomiast największych opadów – średnio 10 dni w tym miesiącu jest deszczowych. Charakterystycznym zjawiskiem występującym w mieście jest także mgła. W okresie wiosennym Mediolan nawiedzają również wichury.

Kiedy pojechać?

Kiedy jechać do Mediolanu? palazzo borromeo mediolan 480x640Można wybrać się o każdej porze roku, ale w zależności od Waszych zainteresowań, w różnych miesiącach miasto może stać się dla Was jeszcze bardziej atrakcyjne. W Mediolanie pogoda jest prawie zawsze sprzyjająca, ale najprzyjemniejszym czasem na zwiedzanie miasta są wiosna i jesień. Wtedy też natkniecie się na mniejszą ilość turystów niż latem i możecie z pewnością liczyć na mniejsze kolejki do najważniejszych zabytków czy muzeów. Istnieją również większe szanse na wygodny transport i zakwaterowanie w lepszych cenach. Miłośnicy mody powinni rozważyć wycieczkę do Mediolanu w lutym/marcu bądź we wrześniu/październiku, gdyż w tych okresach odbywa się Milan Fashion Week. Wielbiciele przebieranek i szalonej zabawy mogą zaś pokusić się o wyjazd do miasta w czasie karnawału, zaś fani jarmarków świątecznych w okresie bożonarodzeniowym lub w okolicy 7 grudnia, kiedy Mediolan wspomina swojego patrona świętego Ambrożego.

Już wiecie, jaka pora roku jest najlepsza na odwiedzenie Mediolanu? Kliknijcie tutaj, żeby poznać najlepsze oferty wycieczek od najbardziej popularnych biur podróży!

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Mediolanie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znacie film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd".

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.