RzymDojazd
Mówi się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu... i słusznie! Miasto ma rozbudowaną sieć autostrad, linii kolejowych dużych prędkości i porty lotnicze obsługujące rocznie miliony pasażerów. W Rzymie ma początek Via Appia, tzw. Droga Appijska, najstarsza rzymska droga, której budowę rozpoczęto w 312 r. p.n.e., a jej pozostałości służą podróżnym do dziś. Rzym znajduje się w strefie Schengen, co pozwala na swobodne podróżowanie samochodem/ autobusem/ pociągiem wyłącznie z dowodem osobistym. Z Polski najszybciej można dostać się samolotem. W pobliżu Rzymu znajdują się dwa lotniska. Fiumicino, położone nad samym morzem, jest największe. Do centrum Rzymu można dostać się pociągiem w ciągu kilkudziesięciu minut płacąc ok. 7 euro. Lotnisko Ciampino jest mniejsze i obsługuje samoloty czarterowe i tanie linie lotnicze. Drogę do centrum Rzymu obsługują prywatni przewoźnicy autokarowi, cena to ok. 10 euro. Można też podjechać autobusem za 1 euro do ostatniej stacji metra.
Ryanair z Polski kursuje do Rzymu przez cały rok, a w okresie wakacji do kilku razy w tygodniu. Oferuje stosunkowo tanie przeloty. Ceny zaczynają się od ok. 99 złotych w sezonie zimowym, do ok. 500 zł w wakacyjnym szczycie.
Najlepsze oferty lotów możecie znaleźć tutaj. Jeśli jednak poszukiwanie lotów nie jest Waszym ulubionym zajęciem, dajcie nam szansę zrobić to za Was – za darmo! Przekonajcie się sami i skontaktujcie z nami.
Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.
Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.
Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.
Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.
Redaktor