Rzym

RzymTransport

Komunikacja publiczna

Rzym, mimo iż jest ogromnym miastem, posiada tylko trzy linie metra. Strefy zaczynają się za obwodnicą okalającą miasto, więc podróżując metrem znajdujemy się wyłącznie w jednej strefie. Nie trzeba przejmować się przekroczeniami granic. Linie A i B krzyżują się w centrum miasta na stacji Termini – głównej stacji kolejowej.

Ponadto miasto posiada sieć 200 linii autobusowych. Bilety dla turystów obejmujące wszystkie środki miejskiej komunikacji dostępne są w formie dobowej – ok. 7 euro, lub 3-dniowej – ok. 18 euro.

Uwaga! W dni robocze metro kursuje tylko do 23:30, a w piątki i soboty do 1:30. Najlepszym sposobem przemieszczania się po mieście jest spacer. Co kilkanaście metrów znajduje się zabytek godny uwagi!

Rower

W mieście wąskich uliczek i wielkich korków, zdarza się, że nie dotrzecie w niektóre miejsca samochodem ani metrem, a chodzenie wszędzie piechotą może być męczące... Na ratunek przybywa wam rower! W Rzymie istnieje aż 19 wypożyczalni, z których możecie skorzystać pierwsze pół godziny korzystania jest darmowe, na kolejne możecie wykupić abonament.

Jeśli jednak planujecie dłuższe wycieczki lub też rower nie jest Waszym ulubionym środkiem transportu, z pomocą przyjdzie Wam multiwyszukiwarka wynajmu aut, gdzie znajdziecie setki ofert z najlepszych wypożyczalni!

 


 Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc na już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć dach nad głową tam gdzie podróżujecie. Dajcie sobie chwilę, abyście nie byli niemiło zaskoczeni pokojem bez okien lub wysokim rachunkiem za Wasz pobyt.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.