Rzym

RzymKiedy jechać?

Klimat

Rzym położony jest w strefie klimatu subtropikalnego typu śródziemnomorskiego, który cechują ciepłe zimy (śr. 13°C) i upalne lata (śr. 28°C). Pogoda w Rzymie rozpieszcza turystów. W miesiącach zimowych przypada średnio 9 dni deszczowych, w letnich – 2. Co ciekawe, w przeciwieństwie do Polski, w lipcu jest najmniej dni deszczowych w roku. Nic, tylko jechać na wakacje!

Kiedy pojechać?

schody hiszpanskie rzym 1100x770Termin wycieczki do stolicy Włoch powinniśmy wybierać indywidualnie. Przez cały rok jest tu co robić! Wszystkie zabytki w Rzymie wyglądają pięknie o każdej porze roku, więc warto zastanowić się, czy preferujemy zwiedzanie w upale, czy chłodzie, bo słońca jest tu zawsze pod dostatkiem. W sezonie wakacyjnym ceny są wyższe niż przeciętne, a i turystów jest znacznie więcej. Przy wyborze terminu warto zwrócić uwagę na święta w Rzymie. Jest ich mnóstwo, a większości towarzyszą atrakcje kulinarne. Segra del vino to coś dla miłośników czerwonego trunku, odbywa się w październiku. Druga niedziela maja należy do Dnia Świętego Fortunata. To huczna zabawa ku czi ryb – przyrządza się je na wiele sposobów, a towarzyszą temu pokazy sztucznych ogni. 25 kwietnia zaś to Święto Wyzwolenia, podczas którego odbywają się targi młodych serów. Prawdziwa okazja do spróbowania i kupna najlepszych gatunków!

Już wiecie jakie atrakcje chcielibyście zobaczyć w Rzymie? Zostaje Wam już tylko znalezienie odpowiedniej wycieczki. Kliknijcie tutaj, żeby poznać najlepsze oferty od najbardziej popularnych biur podróży!

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Rzymie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.