RzymJedzenie i napoje
Koniecznie musicie spróbować włoskiej kuchni! W całym mieście znajdziemy mnóstwo restauracji, barów i przydrożnych knajpek z prawdziwą włoską kuchnią. Warto spróbować tutejszej pizzy (często sprzedawanej na wagę), podawanej z przeróżnymi dodatkami (np. z ziemniakami). Ceny uzależnione są od miejsca – im bliżej ścisłego centrum, tym wyższe. Wystarczy jednak pojechać jedną stację metra dalej, by skosztować makaron za kilka euro. Gastronomia w Rzymie dzieli się na kilka pozycji: trattoria, czyli rodzinne restauracje serwujące domową kuchnię, ristorante są bardziej szykowne i z urozmaiconym menu, a osteria to zajazdy z bogatą kartą win.
Chcielibyście wiedzieć, co oznacza nazwa potrawy, którą jecie w Rzymie, a nie znacie wystarczająco dobrze języka włoskiego? Zachęcamy do skorzystania z kursów językowych oferowanych przez jednego z naszych partnerów. W ramach tych kursów ćwiczycie przede wszystkim swoje umiejętności komunikacyjne oraz macie dostęp do interaktywnych ćwiczeń językowych online i dedykowanego nauczyciela. Sami korzystaliśmy i polecamy. Koszt jest mniejszy niż 100 zł za cały kurs! Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.
Wśród włoskich alkoholi bezsprzecznie króluje wino! A jakie? To już kwestia gustu i regionu. Popularny jest również likier Campari. Natomiast jako aperitif wszędzie pojawia się aperol, który już samą barwą pobudza apetyt! Do deserów natomiast chętnie dodaje się włoski likier amaretto o bardzo charakterystycznym aromacie.
Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.
Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.
Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.
Redaktor